وکیوم کولر گازی به چه معنایی می باشد؟

وکیوم به معنای تخلیه رطوبت و هوای درون سیستم خنک کننده و ایجاد خلاء جهت تزریق گاز مبرّد می باشد هر چه عمل وکیوم و تخلیه درست تر انجام گیرد مقدار خنک کنندگی دستگاه بیشتر شده و جهت سرد کردن مدت زمان پائین تری کمپرسور باید کار نماید در نتیجه برق پائین تری مصرف و مدت عمر وسیله خنک کننده بیشتر میشود.

چرا باید کولر گازی را وکیوم کنیم؟

علت وکیوم کردن کولر گازی گرفتن هوا و رطوبت داخل لوله های کولر گازی میباشد. وکیوم کردن کولر گازی کمک میکند تا هوا و رطوبت احتمالی موجود در درون لوله ها و کولر گازی گرفته شود تا گازی که درون کولر گازی زده میشود به صورت خالص باشد و هیچ ناخالصی درون سیکل وجود نداشته باشد در ضمن وجود رطوبت احتمالی درون سیگل کولر گازی سبب آسیب دیدن جبران ناپذیر کولر گازی میشود.

چه هنگامی باید وکیوم کولر گازی را انجام داد؟

بهترین هنگام انجام وکیوم هنگام نصب و راه اندازی دستگاه می باشد.

ولی متأسفانه به علت هایی برخی از شرکت هایی که  نمایندگی نصب کولرهای گازی را دارند به این مهم اهمیّت لازم را نداده و نصّابها هم شانه از بار این مسئولیّت خالی نموده و غالباً کولرهای گازی بدون اینکه وکیوم شوند راه اندازی و تحویل مشتری می گردد. بیشتر مردم و حتی برخی از فروشندگان عمده کولرگازی هم هیچ اطلاعی از وکیوم کردن نداشته و این عدم اطلاع سبب ضرر و زیان به مردم و در کل به اقتصاد کشور می گردد. به خصوص که در این شرایط تحریم باید بیشترین بهره را از امکانات موجود نموده و از اسراف و تبذیر و خرابی ها جلوگیری نماییم جدای از اینکه این نوع سهل انگاری ها حق الناس می آورد و عواقب بدش برای افرادی است که به این موارد اهمیّت نمی دهند.

با دقت به اهمیت بالایی که وکیوم کردن کولر گازی دارد ما این احتیاج را احساس کردیم که چنانچه که روزی شما خودتان قصد نصب کولر گازی خود را داشتید عمل وکیوم کولر گازی را هم حتما انجام دهید.

نمایندگی کولر گازی توشیبا